Doğrulama
“Diyanet’in Rahatsız Olduğu T-Shirt” Türkiye’den Değil

“Diyanet’in Rahatsız Olduğu T-Shirt” Türkiye’den Değil


fakeHabertürk’ten Volkan Yanardağ’ın haberine göre Diyanet Aile Dergisi’nde Selçuk Üniversitesi İngilizce Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Yağmur Küçükbezirci tarafından ‘Kültür Yozlaşması: Tişört Yazıları’ adlı bir makale yayınlandı. Makalede, camiye gelen gençlerin giydikleri tişörtlerden bazı örnekler verilerek, gençlerin bu tişörtleri anlamlarını bilmeden giydiği ifade edildi.”

Diken‘de yer alan haberde kullanılan bu görsel Türkiye’den değil. Görselin orjinali burada ve alttaki fotoğrafa dikkat edilirse arka planda İngilizce yazıların yer aldığı bir pankart görülebilir.

Share this Story
 • Doğrulama

  “Diyanet’in Rahatsız Olduğu T-Shirt” Türkiye’den Değil

  fake"Habertürk’ten Volkan Yanardağ’ın haberine göre Diyanet Aile Dergisi’nde Selçuk Üniversitesi İngilizce Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Yağmur Küçükbezirci tarafından ‘Kültür Yozlaşması: Tişört Yazıları’ adlı bir makale yayınlandı. Makalede, camiye gelen gençlerin giydikleri tişörtlerden bazı örnekler verilerek, gençlerin bu tişörtleri anlamlarını bilmeden giydiği ifade edildi."

  Diken'de yer alan haberde kullanılan bu görsel Türkiye'den değil. Görselin orjinali burada ve alttaki fotoğrafa dikkat edilirse arka planda İngilizce yazıların yer aldığı bir pankart görülebilir.

Load More Related Articles

2 Comments


 1. halil köroğlu

  1 Ocak 2015 at 23:22

  Diyanetin dergisinde böyle bir resim yok ki, kaynağına bakmadan yazmışsın sonra bu resim Türkiye den olsa ne olmasa ne, sonuçta Fatih Portakalın haberinde de ne enteresan tişörtler var. tanrı meşgul ben yardımcı olayım gibi…

  Reply

  • Mehmet Atakan Foça

   1 Ocak 2015 at 23:36

   selam. bu görselin diyanet’in dergisinde yayınlandığına dair ibare diken’in haberinden alınmıştır. bu görseli de diken haber sitesi kullanmış, dolayısıyla hata haberden kaynaklanıyor.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Özgeçmiş


Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu. 2009'da bir yerel gazetede muhabir olarak gazeteciliğe başladı. 2011 yazında Bianet'te yaptığı stajın ardından aynı yıl Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi'nin yürütmekte olduğu Mülteci TV haber sitesinin editörlüğünü yaptı. 2013 yazında BBC Türkçe'de stajını yaparken mobil habercilik, dijital medya ve gazeteciliğin geleceği gibi konularla tanıştı ve bu alana yöneldi. Gazeteciler için dijital veriyi doğrulama teknikleri, veri gazeteciliği, gazeteciler için sosyal medya ve arama pratikleri gibi konularda araştırmalarını sürdürüyor.

Yayında!

Ekran Resmi 2015-09-10 12.36.31

Doğrulama El Kitabı CNN Türk’te

Youtube Kanalına Abone Olun