Doğrulama
1280

Doğrulama El Kitabı, Köln Radyosu Funkhaus Europa’da

Hayatιn İçinden (Yayιn Tarihi: 29.08.15)

Sosyal medya tuzakları

Sosyal medyada yer alan haberler, fotoğraflar, videolar ne kadar gerçek, ne kadar aldatmaca. Hangi ideolojiden, siyasi görüş ve taraftan gelirse gelsin algı operasyonlarının tuzağına düşmemek mümkün mü? Sosyal medyada yer alan haber, foto ya da videoları nasıl doğrulatabiliriz? Bu soruların yanıtlarını sosyal medya editörü Mehmet Atakan Foça veriyor.

Radyo kaydını bu link üzerinden dinleyebilirsiniz: http://www.funkhauseuropa.de/av/audiowieverifiziertmandiewahrhaftigkeitvonfacebooktwittermehmetatakanfoca100-audioplayer.html

Share this Story
Load More Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Özgeçmiş


Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu. 2009'da bir yerel gazetede muhabir olarak gazeteciliğe başladı. 2011 yazında Bianet'te yaptığı stajın ardından aynı yıl Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi'nin yürütmekte olduğu Mülteci TV haber sitesinin editörlüğünü yaptı. 2013 yazında BBC Türkçe'de stajını yaparken mobil habercilik, dijital medya ve gazeteciliğin geleceği gibi konularla tanıştı ve bu alana yöneldi. Gazeteciler için dijital veriyi doğrulama teknikleri, veri gazeteciliği, gazeteciler için sosyal medya ve arama pratikleri gibi konularda araştırmalarını sürdürüyor.

Yayında!

Ekran Resmi 2015-09-10 12.36.31

Doğrulama El Kitabı CNN Türk’te

Youtube Kanalına Abone Olun