Eğitimler, Mobil Habercilik
Ekran Resmi 2014-11-27 17.20.44

Mobil 21. YY’da Gazeteciliği Nasıl Etkiliyor?

IMG_0794Mutlu Binark’ın Hacettepe Üniversitesi İletişim Fakültesi’ndeki Yeni Medya Çalışmaları yüksek lisans dersinin konuğuydum. 24 Kasım’daki derste yüksek lisans öğrencileriyle yurttaş haberciliğinin etik boyutundan, mobil teknolojilerin yeni yüzyılda gazeteciliği ve basın kurumlarını nasıl değiştirdiğinden konuştuk.

Aşağıda yer alan sunum, mobil ile ve mobile uygun haber, tasarım, montaj yapmanın tekniklerini içeriyor.

 

Share this Story
  • Ekran Resmi 2014-11-27 17.20.44
    Eğitimler Mobil Habercilik

    Mobil 21. YY’da Gazeteciliği Nasıl Etkiliyor?

    Mutlu Binark’ın Hacettepe Üniversitesi İletişim Fakültesi’ndeki Yeni Medya Çalışmaları yüksek lisans dersinin konuğuydum. 24 Kasım’daki derste yüksek lisans öğrencileriyle yurttaş haberciliğinin ...
Load More Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Özgeçmiş


Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu. 2009'da bir yerel gazetede muhabir olarak gazeteciliğe başladı. 2011 yazında Bianet'te yaptığı stajın ardından aynı yıl Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi'nin yürütmekte olduğu Mülteci TV haber sitesinin editörlüğünü yaptı. 2013 yazında BBC Türkçe'de stajını yaparken mobil habercilik, dijital medya ve gazeteciliğin geleceği gibi konularla tanıştı ve bu alana yöneldi. Gazeteciler için dijital veriyi doğrulama teknikleri, veri gazeteciliği, gazeteciler için sosyal medya ve arama pratikleri gibi konularda araştırmalarını sürdürüyor.

Yayında!

Ekran Resmi 2015-09-10 12.36.31

Doğrulama El Kitabı CNN Türk’te

Youtube Kanalına Abone Olun